Wypoczynek na Mazurach. Szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Kleszczewo - jezioro Wojnowo. Stanica żeglarska, port jachtowy.
Domy letniskowe, przyczepy campingowe, pole namiotowe, campingowe.


Wypoczynek

MAZURY ! MAZURY ! MAZURY ! ZAPRASZAMY !

Serdecznie zapraszamy wszystkich na wspaniały wypoczynek na Mazurach; żeglarzy, wodniaków, wędkarzy, turystów. Kleszczewo - atrakcyjne położone nad jeziorem Wojnowo - Szlak Wielkich Jezior Mazurskich - oraz szeroka oferta turystyczna zaspokoi oczekiwania Gości. Kleszczewo znajduje się w odległości 10 km na południe od Giżycka. (mapka)

Wypoczynek na Mazurach, w naszym ośrodku, w ciszy, spokoju, z dala od zgiełku, w znakomitym klimacie, wśród wspaniałych krajobrazów, w bezpośrednim kontakcie z naturą - to prawdziwe Mazury - u nas można je dotknąć. Na Mazurach jest pięknie. Dwa murowane, dobrze wyposażone, domy letniskowe, przyczepy campingowe, pole namiotowe, pole campingowe nad brzegiem jeziora Wojnowo. Oto fragment opisu jeziora, znaleziony na stronie: Port21.pl - Magazyn Wodniaków

mazury

Jesteśmy już na malowniczym jeziorze Wojnowo. Jezioro wypełnia długą rynnę polodowcową, ciągnącą się na południe. Jego długość wynosi 4,5 km, szerokość ok. 600 m, głębokość 14,2 m, powierzchnia 176 ha. Jezioro otaczają łagodnie wznoszące się bezleśne pagórki na których znajdują się pola uprawne i łąki. Na porośniętych dość rzadkimi drzewami brzegach jest mnóstwo atrakcyjnych miejsc biwakowych. Nad jeziorem znajduje się tylko jedna przystań (stanica żeglarska Kleszczewo - dopisek własny). Płynąc od mostu na południe nie sposób jej nie zauważyć - znajduje się na zachodnim brzegu jeziora, około 800 metrów od mostu w niewielkiej wsi Kleszczewo. Przystań nowa, spokojna, miła. Ceny niewygórowane, gospodarze sympatyczni... Na miejscu są sanitariaty, prysznice, można też wyczarterować lub przezimować jacht. Rok temu oferowano nawet przewóz większych jachtów, nie mieszczących się na Głaźnej Strudze (o tej przeprawie dalej) na jezioro Buwełno...” - Dziękujemy autorowi za miłe słowa, chwalące wypoczynek na Mazurach, w naszym ośrodku.

Bardzo dobre położenie, pomiędzy Mikołajkami a Giżyckiem, stanowi znakomitą bazę wypadową na zwiedzanie dużej ilości ciekawych miejsc, zabytków, bunkrów, widoków itp. gęsto rozrzuconych w okolicy. Mazury słyną z mnogości takich miejsc.

Zapewniamy miejsca do grillowania, na mniej dobrą pogodę - zadaszenia.
Dla miłośników wędkarstwa łodzie wędkarskie, wiosłowe i pomosty.

Wiejski klimat także w postaci możliwości zakupu produktów żywnościowych bezpośrednio od gospodarzy.

Jeżeli wypoczynek na Mazurach, w ciszy i spokoju, w bezpośrednim kontakcie z naturą, jednak z dostępem do nowoczesnych usług turystycznych i wypoczynkowych, to tylko Mazury, jezioro Wojnowo, Kleszczewo.

Serdecznie zapraszamy

Kontakt telefoniczny - 669 137 766, 601 802 736, 87 562-26-76


Czarter jachtów na Mazurach. Zimowanie jachtów na Mazurach.